Xbox Live Polska wystartował…

Xbox Live Polska wystartował…

Nov 10
Xbox Live Polska wystartował…

…i, jak większość rzeczy w dzisiejszych czasach, wystartował w chmurze dymu, z kaszlącym silnikiem i nie do końca taki, jaki powinien być. Wielu graczy raportuje, że po migracji konta wyświetla im się błąd systemu (taki do tego na śmiesznie napisany, “Och, to nie powinno było się zdarzyć…”), na dodatek zawartość jeszcze nie odpowiada nawet tej z UK. Tym szczęśliwcom, którym udało się zmigrować, nie działają na razie zdrapki z Allegro na EU, też niezbyt zdrowy objaw, zwłaszcza, że są istotnie tańsze od oficjalnych polskich cen.

Mnie osobiście najbardziej boli brak możliwości zmigrowania licencji na soft ściągnięty z XBLA. Owszem, same gry będą działać, o ile są ściągnięte na dysk, ale jeśli takich Castle Crashersów nie zgraliśmy z XBLA przy migracji, to bye-bye Kansas, trzeba ich kupić jeszcze raz.

Wobec powyższych faktów zalecam póki co wstrzemięźliwość w migrowaniu konta. Sam czekam na możliwość migracji licencji, bez tego Live PL mnie nie zobaczy. Szkoda, że wygląda to tak, że najbardziej w tyłek dostają klienci, którzy przedarli się przez mur problemów i jednak jakoś Microsoftowi tę kasę zapłacili. Widać firmie nie podoba się, że jej płacę, to się chwali.

UPDATE: Z zabawnych doniesień – można już ściągnąć demo CoD: World at War (wcześniej niedostępne). Jest całe po niemiecku.

13 comments

 1. avatar
  Y

  rotfl. you made my evening.

 2. avatar
  FettNaKamieniu

  ręce opadają

 3. avatar
  angh

  widac przez 4 lata nic nie robili, calosc przetlumaczyli i przygotowali w ostatnie 3 tygodnie, za 4 lata moze zacznie dzialac jak powinno…
  znowu jestesmy krajem entej kategorii dla ms.

 4. avatar
  Iron

  A czego wy się spodziewaliście jeżeli w tym kraju powstaje coś szybko i profesjonalnie to albo coś jest nie tak, albo na pewno nie odpowiadają za to sami Polacy 😀

 5. avatar
  SnaQ

  Wygląda na to, że licencje migrują wraz z kontem: zawartość niegdyś pobraną da się bez problemu ściągnąć ponownie z poziomu konsoli, natomiast nie można jej zakolejkować z poziomu www. Na stronie internetowej nie widać też nazw archiwalnych pobrań sprzed migracji.

 6. avatar
  Kenworth+

  Szok, po prostu szok, Polacy mogą mieć legalnie konto.
  Swoją drogą przez to że było jak było xbox został kiedyś u mnie skreślony i poszedłem w stronę PS.

 7. avatar
  Pianandrill

  @SnaQ: pobrać można jeszcze raz, ale pod warunkiem, że to kupisz. system “nie pamięta”, że kupiłeś daną rzecz.

  @Cubitus: zapomniałeś dodać, że jeżeli przeniesie się konto do 10 stycznia 2010 i dokonało się już wcześniej jakichkolwiek zakupów w sklepiku to otrzyma się 1600 MSP. Jak się nic nie kupiło to 800 MSP. Mały bajer, ale wierzę, że wielu da bodźca do przeniesienia się.

  Ja przeniosę swoje konto, ale pewnie dopiero za miesiąc, jak już wszystko będzie działało. Na działanie historii pobierania nie liczę zbyt szybko.

  @angh: bardzo Ciebie dotknęło to, że nie było do tej pory Live PL? 😉 Przetłumaczenie dasha i www raczej nie było problemem. Nie mówię, że problemem nie było, ale nie było powodem opóźnienia. Masz rację, tłumaczenie zrobili pewnie jak w Black Ops, na kolanie i w 3 tygodnie. Nie to jednak w XBLA PL było problemem.

 8. avatar
  Pianandrill

  @Kenworth+: to, że nie mogłem mieć konta PL akurat mnie strzykało, problem z iksem jest taki, że tam trzeba płacić! sam wiesz za co. Miałem już dość płacenia frycowego i kupiłem czarnulę. Oczywiście nie żałuję …może troszkę gearsów mi brak…

 9. avatar
  Kenworth+

  Ano, i tak płacę 13euro miesięcznie za konto World of Warcraft, i co miesiąc się pytam dlaczego? a konsola stoi i się kurzy.

 10. avatar
  angh

  @Pianandril – A czy napisalem, ze bardzo? ale tak, dotknelo, poniewaz uwazam, ze Polska jest mimo wszystko duzym krajem w centrum europy, i traktowanie nas jako klientow drugiej kategorii po prostu mnie wkurza, i to niezaleznie, czy jest to xbox, wii, czy ps3. I tak, jezeli produkt, ktory w zasadzie jest gotowy, dziala w kilku krajach i wersjach jezykowych, byl przygotowywany przez ostatnie kilka miesiecy i wciaz ma podstawowe bledy (oraz obcieta funkcjonalnosc), to cos tu jest nie tak. I sorry, nie wierze, ze zespol, ktory mialby do syspozycji 6 miesiecy na wykonanie wersji PL, wypuscil cos z takimi bledami.

 11. avatar
  lordxan

  Ostrzeżenie – nie migrujcie kont – tragedia. Polski Live jest tak okrojony że praktycznie poza grami nic nie ma – nie działa nawet ZUNE i nie da się otworzyć filmów które miałem ściągnięte -SIC! A w KINECT wyłączyli obsługę głosową nawet w języku angielskim i kompletnie brak czegokolwiek do robienia w KINECT DASH. Czy ktoś wie jak wrócić z polskiego na angielski LIVE?

 12. avatar
  oldo

  Niech wystąpi ten pan z MS co ma jedną odpowiedź na wszystko. Problemy z XBL PL to też wina piratów i cyklistów! Jak zwykle.

 13. avatar
  Piasecznik

  UPDATE: Z zabawnych doniesień ? można już ściągnąć demo CoD: World at War (wcześniej niedostępne). Jest całe po niemiecku

  Czyli włączyli nas do regionu niemieckiego – najbardziej okrojonego w kontent.
  GZ
  Dobrze że jeszcze nie zmigrowałem konta i coraz mniej mam na to ochotę.

Leave a Reply