Mały update strony “O nas”, ponieważ minęło już kilka lat 😉

Mamy wszyscy grubo ponad trzy dychy na karku. Prawie tyle co najstarsze gry video. I to o nich będzie ten blog, bo są one naszą największą pasją.

Blog powstał, bo dorosłe życie daje nam niestety coraz mniej czasu na zabawę. A sięgając po każdą kolejną grę chcemy znać odpowiedź na jedno, zasadnicze pytanie:

CZY WARTO?

Będziemy się starali na nie odpowiadać w naszych wpisach.

Subiektywnie.

Rzeczowo.

Szczerze.

Nie znajdziecie tutaj prawdopodobnie najświeższych newsów, bo sami nie mamy czasu ich czytać, nie mówiąc o pisaniu. Nie znajdziecie też tradycyjnych, rozwlekłych opisów gier, bo zakładamy że wiecie co w trawie piszczy. Nie znajdziecie też informacji o wymaganiach sprzętowych, bo gramy prawie wyłącznie na konsolach.

Tutaj postaramy się jedynie doradzić lub odradzić, w co warto zagrać, mając na uwadze Czytelnika takiego jak my sami – dorosłego, wyrobionego gracza, który z niejednego pieca chleb jadł.

Miłej lektury!

 

GRAJĄ i PISZĄ:

 

 

Cubituss

Cubituss
Cubituss

Urodziłem się w 1977 roku i gram od drugiej klasy podstawówki, kiedy to dostałem swoje pierwsze ZX Spectrum. Edukacja growa obejmowała wszystkie obowiązkowe etapy (tak, kiedyś nawet na dwa tygodnie zamieniłem się z kumplem atarowcem i oddałem w jego ręce Commodore’a – oczywiście zepsuł), obecnie doszedłem do ostatniego stopnia wtajemniczenia, czyli wieczornego leżenia na kanapie z padem w garści. Lubię czasami zagrać na pececie, ale zazwyczaj źle się to kończy.

Mam tolerancyjną (póki strzały nie dudnią zbyt głośno), niegrającą żonę i dwójkę dzieci. Oboje już grają, w najrozmaitsze gry, bardzo często razem, czasami również ze mną, jeśli gra na to pozwala. Moje spojrzenie na gry jest zatem przepuszczane przez ten pryzmat z pełną świadomością tego, że nie jestem jedynym grającym tatą w Polsce.

Obecnie, po pracy w Axel Springer nad pismami o grach komputerowych (póki istniały, byłem jednym z ich ostatnich redaktorów naczelnych), po pracy nad social gifting i grami społecznościowymi w Gadu-Gadu oraz szefowaniu działowi marketingu w spółce Gruper.pl, pracuję w 11 bit studios (firmie zajmującej się grami w wersji cyfrowej) jako dyrektor pewnego projektu.

 

zagraceni_massca
massca

massca

Współtwórca tego bloga, aktualnie w stanie spoczynku (redakcyjnego). Na konsoli wciąż aktywny, najcześciej mordując w Call of Duty w duecie z córką…