Twarze jak trzeba

Twarze jak trzeba

Dec 17
Twarze jak trzeba

Moja żona, która czasami patrzy jak gram, nie może się nadziwić w jaki sposób jestem w stanie czerpać fabularne podniety z opowieści, którą snują plastelinowe względnie woskowe kukły o niepokojących, sztucznych twarzach. Przyzwyczaiłem się już dawno temu do kłapiących szczęk, ale gdy zobaczyłem poniższy filmik, moja własna szczęka kłapnęła zupełnie nienaturalnie.

Cyfrowym aktorstwem nie sposób tego nazwać, bo to wszak odwzorowanie jeden do jednego prawdziwych, ludzkich aktorów, ale kurczę… JAK TO WYGLĄDA!


L.A. Noire Trailer Technique HD FR
Załadowane przez: Xboxygen. – Obejrzyj trailery, zwiastuny i próby gier wideo.

11 comments

 1. avatar
  zdzichon

  Ja mam z moim dziewczęciem taki problem, że ona w ogóle nie łapie czemu mi się grafika w danej grze podoba. Nie potrafię jej wytłumaczyć ograniczeń technologicznych grafiki 3d. Pyta się mnie: “a czemu to nie może wyglądać tak?” wskazując na film w TV. Mnie ręce wtedy opadają, próbuję jej tłumaczyć, że wektory, że tekstury, ona mówi: “aha, aha”, ale jej wzrok wyraża powątpiewanie 🙂

 2. avatar
  semprini

  Kurczę. Aż się nie mogę doczekać kiedy moja żona wróci do domu, żeby móc jej pokazać ten filmik. 🙂

 3. avatar
  vel

  naaaaaaaaaajs, powala 🙂 ale i tak fcuk you rockstar za olanie pc już przy rdr, a teraz tutaj

 4. avatar
  angh

  no ok, ladne, ale to w zasadzie tylko odtwarzanie nagrania. Rownie dobrze mozna by zrobic wstawki filmowe. Powiem, ze cos jest przelomem wtedy, gdy takie rzeczy beda powstawaly bez udzialu aktorow, gdy specjalista zaprogramuje mimike twarzy a ona bedzie sie zachowywala jak prawdziwa. Bedzie mogla byc ona wykorzystywana wszedzie, w dowolnej sytuacji, a to, co jest teraz, to wyglada na odgrywane sekwencje. Niezla realizacja, krok do przodu, ale na pewno nie przelomowy.

 5. avatar
  Mr_Baggins

  Żony tak mają. Nie znają się. Wyobrażacie sobie, że moja np. nie odróżnia MAG-a od Bad Company 2?

 6. avatar
  Waaagh

  Mr_Baggins – wyobrażam sobie i w ogóle mnie to nie dziwi. Większość facetów nie rozróżnia spódnicy od sukienki.

 7. avatar
  Pianandrill

  @angh: zgadza się, to jest na razie tylko odtworzone nagranie kształtu, ale na pewno jest to krok do przodu. Te sztuczne twarze, które teraz mamy, całe postacie już dostają generowane lub losowanie sekwencje mikro animacji. Kiedyś postać w przygodówce jak nie miała co robić to stała jak słup. Teraz nawet bohater HnS stojąc w miejscu coś robi, co sprawia, że wygląda naturalniej.
  W przypadku tak skomplikowanych twarzy jest to z pewnością bardziej skomplikowane, ale zostanie zrealizowane.

  moja żona: “hmm… ale wiesz, ze mnie nie kręci nasladowania rzeczywistosci
  i w sumie wole plastelinowe stwory”

 8. avatar
  Specu

  Prosze proszę, Walter Bishop, znowu się spotykamy…

 9. avatar
  angh

  taaa… cubi siedzi na wow, a aktualizacji brak…;)

 10. avatar
  Cubituss

  Specu –> no wreszcie ktoś rozpoznał Bishopa, już traciłem nadzieję 🙂

  angh –> w weekendy zasadniczo mało się dzieje w świecie gier, więc ograniczam weekendowe updaty do jednej sztuki, dzisiaj wieczorem. 🙂

 11. avatar
  Spec

  Ostatni odcinek nie był o broni biologicznej czy chemicznej więc było super. Tak dobrze, że ten odcinek mógłby kończyć sezon.

Leave a Reply