Trine 2 – pierwsze wrażenia

Trine 2 – pierwsze wrażenia

Dec 09
Trine 2 – pierwsze wrażenia

Wróciwszy ostatnio delikatnie do peceta (głównie dlatego, że mi telewizor zajęli Lego Harrym Potterem i Raymanem Origins), zaczynam testować rozmaite zabawki – teraz na przykład na tapetę trafiło Trine 2.

Pierwsze Trine pamiętam dość dobrze, dlatego też lekko zaskoczyło mnie to, jak niewiele dwójka wnosi względem niego zmian – ale wkrótce okazało się, że dawna formuła i tak działa świetnie, więc dałem się ponieść.

Co to jest Trine? To trzech bohaterów w jednej postaci, pomiędzy którymi można się dowolnie przełączać. Złodziejka potrafi strzelać z łuku i jest najzwinniejsza z całego towarzystwa (potrafi też huśtać się na wypuszczanej lince z hakiem), wojownik jak to wojownik – nawala pałą, a ekipę zamyka tchórzliwy czarodziej, który czarodziejem jest głównie z nazwy, bo potrafi wyczarować jedynie pudełko (a potem, jak się już napniemy i podniesiemy mu skilla, to jeszcze… deskę). No dobra, przenosi też różne przedmioty na odległość.

Rozgrywka to jak można się spodziewać całkiem sympatyczny miks walki, platformówki i kombinowania, przy czym to ostatnie potrafi miejscami dać w kość, bo gra oparta jest przede wszystkim na fizyce. Czarodziej gdzieś stawia swoje pudełko, przeważając w ten sposób rurę, lejąca się z góry woda dopływa już prawie tam gdzie powinna, ale jeszcze trzeba przytargać koryto – i proszę, działa.

Główną trudnością zagadek jest niebywały wręcz przepych graficzny gry – dawno czegoś takiego nie widziałem, Trine 2 niemal przez cały czas wygląda jak render, a nie gra, w której mamy czynny udział. Nie wiadomo kiedy kończą się scenki przerywnikowe, tak tutaj jest pięknie. Widać ogrom włożonej pracy.

Daleki jestem jednak od wynoszenia tej gry pod niebiosa tylko dlatego, że bierze koncept Lost Vikings i ubiera go w nowoczesne szatki. To jak na razie bardzo dobra platformówka, która jednak nie wywołuje u mnie potrzeby bicia brawo (tak jak miałem przy Limbo). Tak czy owak warto popykać.

7 comments

 1. avatar
  olas

  To juz jest dostepne tez na Xboxa czy na razie na PC? Lost Vikings swego czasu przeszedlem 2 razy, wiec zes mi sprzedal ta gre dosc dobrze :). No i jeszcze druga: Fury of the furries czy cos podobnego, ile ja sie w nia napykalem.

 2. avatar
  mietek

  Absolutnie genialny tytul,tak jak poprzednik.Polecam!

 3. avatar
  Cubituss

  olas –> na razie na PC, na iksa w okolicach Gwiazdki.

 4. avatar
  graf

  kupie jak tylko pojawi sie na xie

 5. avatar
  olas

  Dzieki, ciekawe czy bedzie tak samo wygladac na X’a jak na PC.

  No wychodzi na to, ze tez kupie jak tylko wyjdzie.

 6. avatar
  henio

  Na Xboksie będzie 720p i 30 fps (nie wiem ile fps jest w wersji pecetowej, ale nawet jeśli zablokowali to da się ustawić pewnie 60). Reszta będzie pewnie taka sama.

 7. avatar
  angh

  mam juz na ps3 jedynke, dwojke tez biore. Pytanie – bedzie multi online?

Leave a Reply