Potrzeba matką wynalazku

Potrzeba matką wynalazku

Mar 11

Długo nic nie pisałem, ale utknąłem na dobre w Dead Space. O tym jak zajebista jest ta gra już wspominałem i jeszcze wspomnę. Dzisiaj za to o desperacji acziwera.

Generalnie ssam w celowaniu na padzie. Szczególnie jeśli do dyspozycji mam tylko jedną gałkę i nie mogę kontrować drugą. Dodajmy do tego brak możliwości ustawienia czułości celownika (chyba jedyny minus Dead Space) i jestem udupiony na dobre.

Po ponad godzinie walki o achievement “Don’t get cocky, kid” w którym wykazać się trzeba szybkim i precyzyjnym celowaniem w walące w nasz statek kosmiczne kamolce poddałem się. Nie widziałem szczerze mówiąc żadnego realnego sposobu na utrzymanie pancerza powyżej 50%.

Aż wymyśliłem coś takiego:

.

.

dsc01521

Dobra, możecie sie śmiać.

Możecie mnie pojechać od lamusów.

ALE UDAŁO SIĘ!

Zmniejszone przez gumkę wychylenia gałki zaowocowały bardziej płynnym i wolniejszym ruchem celownika. Zgarnąłem achievementa, choć na skraju zawału serca (miałem dokładnie 50% kiedy wyskoczyło mi “Objective complete”)

Morał? Dla chcącego nic trudnego. Nawet jeśli trzeba zmodować hardware gumką do włosów żony…

10 comments

 1. avatar
  kajdzioch

  Ta część gry, o której tu mowa moim zdaniem psuje grę. To celowanie jest beznadziejne, wolno się obraca i na dodatek nie widać dokładnie celowniczka. Wiele się nakląłem przy tym. Nie lubię takich nagłych odstępstw od głównej rozgrywki i wtrącenia jakiegoś badziewia, w którym nie chodzi o przyjemność z gry, a o przetrwanie tylko. Takie przetrwanie z wulgaryzmami na ustach. ^^

 2. avatar
  Śledziu

  Akurat z celowaniem na padzie nie mam żadnego problemu, szczególnie na X-owym i nad przejściem tego poziomu nie nasiedziałem się więcej niż dwa powtórzenia, ale również uważam, że ten moment( i drugi, podobny) to elementy, które mogły z gry spokojnie wylecieć, bo są dupne strasznie.

 3. avatar
  massca

  no to Wam zazdroszcze 🙂 mój kciuk nie jest jeszcze (już …?) taki precyzyjny.

 4. avatar
  pagrab

  Wynalazek ciekawy – z pewnością tego spróbuję, bo zdarza mi się kląć przy celowaniu w różnych grach na 360. Warto wiedzieć, że wystarczy założyć gumkę na drążek.

 5. avatar
  oszust podający się za zooltara

  Cubituss chyba mocno ostatnio pracuje, skoro ostatnio grał 4 marca.

 6. avatar
  massca

  Chyba raczej jest na urlopie. Ale nie wiem, na gg go nie widzę.

 7. avatar
  spdk / Michal / when first seen

  Nasunęły mi się dwie myśli. Jedna, to że dobry pomysł. Druga, że ta różowa gumka na moim białym padzie wyglądałaby gorzej.
  A, i jeszcze trzecia, że muszę w końcu kupić Dead Space’a.

 8. avatar
  massca

  MUSISZ.

 9. avatar

  Ciekawa informacja, nie wiedziałem o tym

 10. avatar

  Hello!

Trackbacks/Pingbacks

 1. Nasze Top Ten Achi | Zagraceni.pl - Blog graczy po 30-ce - [...] czułości gałki pada w opcjach podjąłem kuriozalną próbę chałupniczego moddingu, o czym pisałem zresztą na Zagraconych. Zwycięzca w kategorii…

Leave a Reply