Piętnaście lat temu po raz pierwszy napisałem o pierwszym osiągnięciu roku w charakterze wróżby.

Nie może mi się pomieścić w głowie, że to już piętnaście lat tego bloga, rzadko aktualizowanego i w zasadzie już zapomnianego przez internet, ale publikowanie w tym miejscu sprawia mi przedziwną przyjemność, której będę się nadal oddawał.

Dzisiejszy noworoczny wpis to oczywiście pierwszy achievement, jaki mi wpadł. Celowo nie sprawdzam achievementów i nie gram nigdy pod tę wróżbę, co i Wam polecam, bo tylko wtedy się sprawdza. Chcesz usłyszeć dobrą wróżbę – idź do wróżki, ona Ci powie dokładnie to, za co jej później zapłacisz, zachwycony jej niesamowitymi zdolnościami parapsychicznymi.

W tym roku gram w Wiedźmina 3. Po opublikowaniu przez CDProjekt currentgenowej aktualizacji dotarło do mnie, że nigdy nie skończyłem Wieśka na Xboxie, więc nie mam z niego achievementów. Postanowiłem spróbować chwilę pograć, przekonany, że zostawię grę po paru godzinach. Nic takiego się nie stało i gram w niego już od dobrych paru dni. Aktualnie dotarłem do Nowigradu i nie mogę się nazachwycać tym, jak wspaniała to gra i o ile długości wyprzedza jakąkolwiek konkurencję pod względem konstrukcji fabuły, zadań i dialogów.

Spodziewałem się więc achievementa z Wiedźmina 3, ale, jak już pisałem, nie grałem pod achievement – po prostu robiłem sobie swoje, patatajałem na koniczku, wiedźminowałem po rowach i nowigradzkich kanałach, a także grałem w Gwinta. Jak zapewne wiecie (a może nie wiecie), przez moje ponad 4 lata w CDProjekcie zajmowałem się Gwintem właśnie w roli product directora, więc Gwint jest memu sercu bliski.

Jakże się więc ucieszyłem, gdy moje pierwsze osiągnięcie 2023 roku wpadło w Gwincie właśnie. I jest to osiągnięcie mega-czadowe i bardzo mocno związane z tym, co planuję na ten rok.

Achievement nosi nazwę All In (link). Nie jest ważne, na czym polega, ważna jest jego nazwa.

W nadchodzącym roku wejdę za wszystko do puli. I wygram. Czego i Wam gorąco życzę.

Jeśli ktokolwiek czyta ten wpis, to będzie mi niezwykle przyjemnie, jeśli podzieli się swoim pierwszym osiągnięciem w 2023 roku w komentarzach.