Muszę przyznać, że istnieje pewna grupa newsów, od których po prostu zapiera mi dech i nie wiem co powiedzieć – tak są moim zdaniem abstrakcyjne (to takie ładne wyrażenie, żeby nie nazwać ich głupimi). Informacja o tym, że studio Obsidian (ci od Alpha Protocol i Fallout: New Vegas) robi grę RPG dziejącą się w świecie Southparka należy do właśnie takich newsów.

Przede wszystkim Southpark jako ogólnoświatowe wydarzenie skończył się ponad 10 lat temu. Okej, wciąż serial ma zadowalającą oglądalność, a Comedy Central (amerykańskie) podpisało właśnie umowę na kilka kolejnych sezonów, ale już nie ma takich zjawisk jak wszyscy w pracy przerzucający się cytatami z nowego odcinka albo pokazujący sobie co bardziej pieprzne fragmenty. Film kinowy (nienajlepszy) święcił tryumfy w… 1999 roku.

Do tego trzeba dodać jeszcze dwa czynniki: po pierwsze Obsidian nie radzi sobie z dynamicznymi elementami gier (co pokazał Alpha Protocol najdobitniej), a po drugie seriale nie nadają się do gier komputerowych. Nie przypominam sobie ani jednej dobrej gry bazowanej na serialu poza The Simpsons od Electronic Arts, która to gra z kolei poniosła spektakularną komercyjną porażkę.

Jestem ciekaw jak to wyjdzie, ale nie postawiłbym pieniędzy na sukces Southpark RPG.