Tak się zastanawiałem, nad czym siedzi Traveller’s Tales po skończeniu Harry’ego Pottera… okazało się, że siedzi nad tym, co już dawno udało mi się przewidzieć. Skoro Lego ma trochę zestawów spod znaku Pirates, to czemu nie przerobić tego delikatnie, nie dopisać of the Caribbean na końcu, i nie sprzedać znowu setek tysięcy pudełek?

Nawet liczba filmów pasuje: pierwsza część Lego Pirates of the Caribbean będzie dotyczyć pierwszych trzech dziełek o przygodach kapitana Sparrowa. Ewidentnie Lego Pirates of the Caribbean 2 skupi się na czwartym filmie (a jego premiera już w maju, możecie mnie nazwać dzieciakiem, ale nie mogę się doczekać), przy okazji pewnie pojawią się misje z pierwszych trzech filmów, tylko pokazane zupełnie inaczej (zupełnie jak w Lego Indy 2). Po drodze Traveller’s jeszcze pierdyknie Lego Harry Potter Years 5-7 i budżet na najbliższe trzy lata zrobiony.

Zawsze podziwiałem tę firmę. Z nędznego zlecenia dla Eidosu, do którego Lucas nie chciał się nawet specjalnie przyznawać (pierwsze Lego Star Wars) zrobiono bez jakichś fundamentalnych zmian gigantyczny biznes, do którego posiadacze dobrych brandów walą drzwiami i oknami. Jednocześnie duńskie Lego od klocków trzaska nowe zestawy, zmuszając mnie do kolejnych wydatków – nie macie pojęcia, jak drogie były pudełka z Lego Batman. Przy okazji przypałętał się również inwestor strategiczny w postaci Warnera. Najgorętsza licencja Warnera, czyli Matrix, musi jeszcze chwilę poczekać na legolizację, ale obstawiam, że ta nastąpi prędzej czy później.

W końcu Matrix składał się z trzech filmów. 🙂

Jako jedyny w kraju ekspert od legogier mówię Wam: Lego Star Wars nowe (już zapowiedziane też, będzie bazowało na tym nędznym serialu z Cartoon Network) -> Lego Piraci -> kolejny Lego HP -> Lego Piraci 2 -> Lego Matrix. Dodam, że po kupieniu Travellersów przez Warnera trafiłem (i mam na to dowód na papierze w piśmie KŚ GRY), że następną grą będzie Lego Harry Potter… nie żeby to kogoś obchodziło, ale – przyznam się – ja te gry po prostu uwielbiam. W szczególności na dwa pady z synem.