Jackieeeee… The Darkness II!

Jackieeeee… The Darkness II!

Feb 08
Jackieeeee… The Darkness II!

Mam internet, znalazłem hotel, wieje jak cholera i jest zimno, a ci dziwni Niemcy i tak się bez przerwy uśmiechają i i tak jeżdżą na rowerach do pracy i z pracy. Naprawdę inny świat.

Ale do rzeczy: po długich wahaniach i paru wyciekach tu i ówdzie wreszcie oficjalnie zapowiedziano The Darkness II. Cieszy mnie to przede wszystkim z tego względu, że jedynkę uważam za jedną z lepszych gier na X360 i do dzisiaj potrafi mi się przyśnić w nocy, zwłaszcza ten cholerny level z żołnierzami. Nie wierzyłem zbytnio w to, że dwójka naprawdę jest w produkcji, bo poziom dziwaczności The Darknessa był tak wielki, że sprzedał się naprawdę słabo. Ale jak widać marka zdążyła okrzepnąć, pokryć się drogocenną patyną i można ją odgrzebać.

Wcielimy się znowu w Jackiego Estacado, co jest dla mnie pewnym zdziwieniem wobec tego, co się stało na końcu w pierwszej części. Prawdopodobnie równie zdziwieni byli oryginalni twórcy The Darknessa, którzy nie wyrazili ochoty na podjęcie prac nad sequelem. Zamiast tego do roboty zaprzęgnięto Digital Extremes, koleżków od multiplayera w Bioshocku 2 oraz naprawdę niepodobającegomisię Dark Sectora. Na razie buńczucznie opowiedziano o lepszej grafice (wow, naprawdę, 4 lata po poprzedniej części!) oraz o ponownym wykorzystaniu nietypowych zdolności Jackiego w charakterze gameplayowym.

Czy będzie hit – nie wiem. Ale na pewno się skuszę. Oby tylko Patton podkładał Darknessa znowu, ciary gwarantowane.

7 comments

 1. avatar
  rex

  a co konkretnie jest takiego w jedynce, bo kurzy się na mojej półce jakieś pół roku i wcale ma coraz dalej do konsoli niż bliżej…?

 2. avatar
  Cubituss

  Nie wiem. Jakaś magia taka niedobra plus dziwaczne levele w innej rzeczywistości plus rzucanie kolesiami po ścianach plus głos Pattona. Hell, muszę to jeszcze raz przejść.

 3. avatar
  Don Simon

  Jedynka, mimo mankamentow i slabowatej grafiki, byla bardzo przyzwoita. A sam glos Pattona dodawal +1 do oceny. Boje sie, ze Ci nieudacznicy co sie wzieli za dwojke zepsuja temat – ale poki co jestem bardzo zainteresowany.

 4. avatar
  rmz

  na pieeeeeeeeeeeeeecaaaaaaaaaaaaaa !!!

 5. avatar
  exxon valdex

  ten Patton, Mike Patton z FNM?

 6. avatar
  rychu

  Darkness wymiata, klimat jedyny w swoim rodzaju, taka mieszanka mafijnych klimatu z horrorem do tego z kilkoma w miare otwartymi poziomami.
  Nie wiem czy dwojka ma szanse dorownac pierwszej czesci, kontynuacja fabuly z 1 to dziwny pomysl. Przeciez tam mielismy zwarta rewelacyjna historie w ktorej zamknieto praktycznie wszystkie watki w bardzo satysfakcjonujacy sposob. Oby tego nie schrzanili bo bede zly.

 7. avatar
  xtrmntr

  @ exxon valdex

  Tak, dokłądnie ten.

  The Darkness II, the follow-up to the 2007 hit video game The Darkness was officially announced a couple of days ago. Since then, many have wondered if Mike Patton would be involved with the sequel.

  I?m pleased to report that Mike will indeed be reprising his role as ?The Darkness? in upcoming video game.

Leave a Reply