Xbox One – wsteczna kompatybilność z Xbox 360

Xbox One – wsteczna kompatybilność z Xbox 360

Jun 16
Xbox One – wsteczna kompatybilność z Xbox 360

Microsoft na swojej konferencji prasowej – oczywiście poza paroma arcyciekawymi zapowiedziami – poinformował mnie również, że mogę już sprzedać starego Xboxa 360 i zastąpić go nowym. Do dzisiaj tego nie zrobiłem, bo dzieciaki mają furę xboxowych gier, w które bardzo lubią popykać i które nie mają swoich nowszych, lepszych wersji na konsoli nowej generacji. Stary Minecraft, Lego Batman, Lego Marvel Super Heroes i cała masa innych rzeczy tylko czeka, żeby uruchomić się na nowej platformie.

Niestety z wielkiej zapowiedzi wstecznej kompatybilności na razie wydostał się jedynie nieśmiały dymek w postaci tej listy. Małej, nędznej listki, na której są same starocie do dostania na Steamie za 99 eurocentów (zwłaszcza teraz). Rozumiem oczywiście, że rozbudowa listy kompatybilności to jeden z priorytetów Microsoftu na najbliższy czas, ale trochę żałuję, że nie jest ona bardziej okazała, bo przez chwilę chciało mi się kupić nowego Xboxa (i sprzedać starego oczywiście). Chwila minęła, chociaż nie ukrywam, jest jeszcze parę wspaniałych rzeczy nadciągających na Xbox One, ale o tym w kolejnych odcinkach.

6 comments

 1. avatar
  Mr_Baggins

  Kupuję nową konsolę, żeby grać w stare gry. Wow.

 2. avatar
  Kolo

  Baggins – popatrz jakim zainteresowaniem ciesza sie remake’i. I zaplacz nad tym swiatem.

 3. avatar
  Marxter

  A ja wolę nowego Xboxa niż PS4… Ten news to tylko plus dla mnie.

  Miałem się przemóc przy The Order, żeby sprawić sobie PS4, ale widzę, że muszę poczekać do Uncharted 4, żebym mógł pograć w coś sensownego na konsoli Sony. Będzie pewnie u mnie jak z PS3 – tylko exclusive’y, a reszta gier na Xbox i PC…

  Sorry, ale PS4 nie ma cały czas exclusive’ów dla których warto byłoby wydać pieniądze. Niby jest Bloodborne, ale gry od From Software nigdy mnie nie przekonywały, więc na razie podchodzę do tej gry jak pies do jeża…

 4. avatar
  Bambusek

  Ta lista to pikuś, bo rozbudowana zostanie prędzej czy później. Prawdziwy problem tej wstecznej kompatybilnosci to informacja, że wydawca i developer gry muszą się na nią zgodzić. Chyba nie trudno zgadnąć, że firmy będące fanami robienia tanich “remasterów” będą przeciwko.

 5. avatar
  Simplex

  Na liście jest płytowe Perfect Dark Zero. Wkładam do napędu, nie działa: “Wejdź na Xbox.com aby sprawdzić listę kompatybilnych gier”.

 6. avatar
  zimny

  kompatybilnosc jest w testach, dostepna teraz tylko dla testerow, dla reszty bedzie dzialac dopiero od jesieni

Leave a Reply