Wreszcie w mateczniku

Wreszcie w mateczniku

Mar 29
Wreszcie w mateczniku

Dziś parę słów o sobie. 2 kwietnia zaczynam pracę w szeregach 11 bit studios, czyli firmy odpowiedzialnej za Anomaly: Warzone Earth, Anomaly Korea, Funky Smugglers i tę czwartą grę, której tytułu zawsze zapominam.

Sleepwalker’s Journey, przypomniało mi się.

Zajmował się będę “projektem” i tyle właśnie mogę powiedzieć, zwłaszcza, że to spółka akcyjna. Z tego ostatniego faktu wynika wiele ciekawych spostrzeżeń, które może poczynić każdy, kto potrafi posługiwać się Google’em i nie przerażają go raporty giełdowe. W skrócie – 11 bit studios to bardzo dobry biznes.

Pierwszy raz w życiu będę pracował w firmie bezpośrednio związanej z produkcją gier, ale na szczęście nie przecieram szlaków, bo mój do dziś dobry kumpel, czyli Elektryk, też przeszedł kiedyś z jednej strony branży na drugą i bardzo dobrze na tym wyszedł. Trzymam za siebie kciuki, żeby poszło mi równie dobrze.

Gdy tylko będę mógł napisać coś więcej o “projekcie”, to na pewno napiszę. Już starczy punktów doświadczenia zdobywanych w innych branżach niż gry komputerowe. Cieszę się, że będę pracował w firmie, która je produkuje.

Blog oczywiście będzie dalej funkcjonował, niewykluczone że bardziej intensywnie niż dotychczas. Jeśli potrzebujecie nakładać filtr na to co piszę ze względu na fakt miejsca, w którym pracuję, to nakładajcie. 🙂

15 comments

 1. avatar
  nukemiak

  filtr, cały czas ten sam

 2. avatar
  zooltar

  Twoja stara gratuluje u Rubika…

 3. avatar
  Cubituss

  Dziękować. 😉

 4. avatar
  grocal

  Powodzenia! Szkoda, że w starej robocie nie było tylu okazji, żeby się kontaktować 😉 No ale grunt, że teraz coś bardziej tematycznego.

 5. avatar
  Pit

  Hehehe
  Wielkie gratki 🙂 Wymarzona praca , czego więcej chcieć.Kojarzę firmę a gierkę anomaly mam zainstalowną na swoim iponie 🙂
  Cóż pozostaje pozazdrościć oraz życzyć samych sukcesów w nowej pracy.
  Przy okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt.

 6. avatar
  Pancho

  GL & HF

  A zdradzisz na jakim stanowisku?

 7. avatar
  roos

  Gz i oprócz wujka M. pozdrów też Pawła F.

 8. avatar
  Cubituss

  Stanowisko “project director”, cokolwiek to znaczy. 😉

  Roos, nie wiedziałem, że znasz się z Feldim, ofc pozdrowię.

  grocal, rób appkę 😉

 9. avatar
  Mielon

  Powodzenia życzę, choć nie wiem czy się cieszyć, znając Twoje mocno nastawione na robienie biznesu poglądy na niektóre tematy związane z grami, typu mikropłatności czy DLC.

 10. avatar

  a co, jeśli teraz będziemy na gry 11bit studios patrzeć przez filtr tego, kto tam pracuje? 🙂

  gz, gl, hf

 11. avatar
  Cubituss

  Idę robić biznes do firmy, która robi biznes. Mielon, nadzwyczaj celnie muszę przyznać 🙂

  Jakub – dam znać, czy masz patrzeć przez ten filtr, czy nie
  🙂

 12. avatar
  Mielon

  W tym biznesie ważne jest zachowanie równowagi między robieniem gier a robieniem kasy. Zwłaszcza w wypadku indyków, które są ratunkiem dla osób zmęczonych działaniami dużych korporacji.

 13. avatar
  Regis

  Kudos i powodzenia! Bitowcy to zacna ekipa jest i ciekawe produkty robią (Anomaly męczę ja, Lunatyka katuje luba). Tobie i ekipie życzę 100% miodności 🙂

 14. avatar
  Simplex

  Posiadam wszystkie gry od nich, włącznie z “preorderem niespodzianką” (no, Anomaly Korea kupilem w indie bundlu, ale też się chyba liczy).

  Życzę 11bit studios i Tobie jak najlepiej i dołączam się do gratulacji.

 15. avatar
  Cubituss

  Wielkie thanks, już z nowego miejsca. Pierwsze wrażenie robią skubańcy znakomite 😉

Leave a Reply