Humble Origin Bundle – Electronic Arts pokazuje, jak się zmienia generację

Humble Origin Bundle – Electronic Arts pokazuje, jak się zmienia generację

Aug 15
Humble Origin Bundle – Electronic Arts pokazuje, jak się zmienia generację

Jeszcze przez dwa tygodnie dostępny jest najlepszy (bo składający się z samych gier kategorii AAA) bundle w historii. Pod adresem www.humblebundle.com (czyli tam gdzie zwykle) można kupić zestaw gier samych Electronic Arts i to o dziwo nie crapów, tylko naprawdę porządnych tytułów.

W modelu pay what you want (czyli za minimum 1 dolara) dostępne są Dead Space, Burnout Paradise: The Ultimate Box, Dead Space 3, Crysis 2, Mirror’s Edge oraz Medal of Honor. Po przebiciu średniej wpłaty (aktualnie niecałe 5 dolarów) dostaje się jeszcze Battlefielda 3 oraz The Sims 3, obie w wersjach podstawowych.

Co więcej, EA postanowiło odpuścić zarabianie na tym zestawie – nie biorą dla siebie nic z całych obrotów, a jedynie wspierają organizacje charytatywne. EA oczywiście samo w sobie organizacją charytatywną nie jest i musi zarabiać, ale cel istnienia tego bundle’a (służy on po pierwsze do dramatycznego zwiększenia liczby użytkowników systemu Origin, po drugie do zainteresowania nowych graczy długoletnimi seriami, po trzecie do ocieplenia wizerunku firmy) realizowany jest z wdziękiem i polotem.

To będzie absolutnie rekordowy bundle, a Electronic Arts będzie miało parę milionów nowych użytkowników Origina. Wygrywają wszyscy. Chociaż przy tak ogromnej akcji marketingowo-charytatywnej takie akcje nie powinny się zdarzać:

origin is down

13 comments

 1. avatar
  Darek_Max

  Oj ja tam bym się nie czepiał. Cel jest szczytny. Zakup i logowanie do Origin nieobowiązkowe 😛

 2. avatar
  Zenobius

  Ja i tak te gry, w wiekszosc, rezerwne na steam.. ale Origina mam tak czy siak do BF3, wiec juz mnie zlapali w swoje macki.

 3. avatar
  Cubituss

  To jest w ogóle szeroko zakrojona akcja “BF4 is coming!”, przecież BF3 przed chwilą był w Playstation Plus.

 4. avatar
  PostScript

  Odkad odkrylem bundle (calkiem niedawno), przestawilem sie na dystrybucje elektroniczna. A bylem przekonany, ze zawsze bede kupowal pudelka 🙂

 5. avatar
  hata

  Wiadomo o co chodzi. Starają się odbudować reputację po tym jak dwa razy zostali wybrani najgorszą firmą w USA. Najpierw zrezygnowali z online passów, a teraz to. Nie znaczy, że od razu EA to aniołki 🙂 FIFA nadal będzie co roku i do tego masa debilnych DLC.

 6. avatar

  Nice try, EA, nice try.
  Trzeba im przyznać, że PR-owo rozegrali to bardzo ładnie – nie dostają ani grosza z tego bundle’a. Miła odmiana, bo kojarzę ich raczej z podejścia “greed is good”.

  A zestaw naprawdę zacny.

 7. avatar
  Marxter

  Bundle ciekawy i dodatkowo kilka gier można zainstalować na Steam, a nie tylko Origin…

  Jakby nie patrzeć, to z większej padaki niż Origin w dystrybucji cyfrowej nie korzystałem… Jak to możliwe, że ściągamy grę (kilkanaście GB), instalujemy ją, tylko po to, żeby dostać komunikat, że musimy pobrać kolejne 10GB poprawek i aktualizacji, żeby pograć online…

  A co do serwerów EA, to przez pierwszy dzień nie można było praktycznie dodać nowych gier do konta… Na Steam działało od ręki… 😉

  BTW, w końcu zaliczę MOH…

 8. avatar
  vvtheck

  Gry AAA ale już dość leciwe. BTW – ani mój Dead Space, ani MoH ani Crysis 2 nie wymagały Origina – czyżby coś się zmieniło?
  Niemniej zestaw zacny, choć 5 dolców za Battlefielda 3 w pakiecie ze spywarem Origin to i tak za drogo w moim przypadku 😛

 9. avatar
  Christo

  Bundle szczytny. Kody na Steam i Origin (poza DS3)

  Jak dla mnie cena 5 dolców za BF3 jest śmieszna mimo tego całego Origina…

 10. avatar
  waluigi

  “Najlepszy (bo składający się z samych gier kategorii AAA) bundle w historii”

  Nie wiem czy się śmiać czy płakać, szczególnie,że napisała to osoba, która już dobrych kilka(naście?) lat siedzi w środowisku growym. Jaaasne – nie liczą się takie głupie detale jak grywalność, pomysłowość (ta rozumiana pozytywnie, bo nadmiar inwencji potrafi czasami szkodzić rozgrywce – vide Robinson’s Requiem, od którego wielu graczy się odbiło), najważniejsze że są SAME GRY AAA!

  O ile w przypadku dyskursu pomiędzy religiami (opartymi na dogmatach)/ideologiami/systemami filozoficznymi, spór o najwłaściwszy/najbardziej “obiektywny” pogląd bądź paradygmat ma jak najbardziej uzasadnienie, o tyle podejście takie w przypadku gier jest to zwykła ignorancja – to czysto subiektywna sfera, nie da się powiedzieć, czy Saints Row 3 czy GTA IV jest “obiektywnie” lepsza od tej drugiej. Nie da się też powiedzieć, że gry AAA są lepsze od tych “nie-AAA”.

 11. avatar
  Tammie

  I see a lot of interesting articles on your blog.
  You have to spend a lot of time writing, i know how to save you a lot of time,
  there is a tool that creates unique, google friendly
  posts in couple of seconds, just type in google – laranita’s free content
  source

 12. avatar

  Bardzo dobra zagrywka marketingowa 😀 tak si buduje wizerunek w branzy gier

Leave a Reply