Battlefield 3: Siły pancerne (Armored Kill) – pierwsze wrażenia

Battlefield 3: Siły pancerne (Armored Kill) – pierwsze wrażenia

Sep 12
Battlefield 3: Siły pancerne (Armored Kill) – pierwsze wrażenia

W niemałych bólach udało mi się ściągnąć dodatek Siły Pancerne (czyli Armored Kill) do Battlefielda 3 i nawet przez moment pograłem. Niestety nie zdążyłem pobawić się w conqueście (który podobno jest najlepszym trybem z całego tego dodatku), ale obejrzałem sobie wszystkie cztery mapy i sprawdziłem, czy jest fajnie strzelać z czołgu do innych czołgów.

W skrócie – jest bardzo fajnie. O ile nie gramy w trybie szturmu, czyli rusha. Dlaczego? Bo na niektórych mapach w niektórych trybach (w tym w rushu właśnie) na niebie wisi AC-130 uzbrojony po zęby i ten AC-130 nawala ile wlezie bez przerwy w miejsca, w których się spawnują obrońcy. Efekt jest taki, że nawet drużyna średnio utalentowanych szympansów rozjechałaby w rushu jako strona atakująca dowolny pro-klan, który gra w rękawiczkach i ma sekretny uścisk dłoni na powitanie. DICE zapowiedziało już, że w piątek czas spawnu AC-130 zostanie wydłużony o 50%, ale to niewiele pomoże – maszyna jest za silna, ma za daleki zasięg strzału i generalnie robi zbyt wielką miazgę na polu bitwy. To cud, że jednego zestrzeliłem, i to na dodatek z Igły.

Swoją drogą to zabawne, że taka rzecz jak “ej, chłopaki, w rushu nie da się wygrać jako obrońcy” nie wyszła autorom w wewnętrznych testach.

Drugi zwiedzony przeze mnie tryb to Tank Superiority (nie pamiętam nazwy po polsku), który charakteryzuje się głównie tym, że nie ma w nim czołgów. No dobrze, jest po jednym na stronę, a poza tym same tank destroyery, czyli maszynki miękkie, ale za to z potężnymi armatami. Zabawa jest przednia, bo wszędzie jest pełno celów do rozwalenia, a walka koncentruje się przy pojedynczej fladze (bo tak ten tryb wymyślono przedziwnie). W każdym razie dobrze skampiony javelin team (recon z SOFLAM-em + support ze skrzynką + 2 inżynierów z javami) robi na polu bitwy kompletne zamieszanie. Czołgi jeżdżą wokół siebie, rakiety latają, dym się snuje – jest dobrze. A i tak najzabawniej zaminować jakąś główną drogę i potem patrzeć, jak kolejne osoby tracą na niej swoje pojazdy.

Ludziom mniej obeznanym z walkami pancernymi w serii BF faktycznie może się ten dodatek wydawać dziwaczny, tak samo jak mi dziwaczna wydawała się wiele lat temu mapa Operation Cośtamcośtam, dodana w którymś patchu do BF-a 1942, a na której to w zasadzie nie było miejsca dla piechoty. Tutaj jednak miejsce dla piechoty się znajdzie, do tego walki pojazdów to po prostu dobra battlefieldowa zabawa i zasadniczo esencja serii. Brakowało mi takiego jeżdżenia i strzelania sobie po gąsienicach.

Wielka szkoda, że jeden z trybów jest póki co niegrywalny, ale dzisiaj siadam do conquesta i zobaczymy, czy gra się równie ekscytująco, jak w Tank Superiority. A właśnie, żeby nie było – raz przegrywałem, raz wygrywałem, więc tryb podoba mi się po prostu, a nie dlatego, że grałem w lepszym teamie.

16 comments

 1. avatar
  r_ADM

  Zwiekszyli player cap?

 2. avatar
  Cubituss

  Skąd.

 3. avatar
  Don Simon

  Jak rush do dupy to nie kupuję.

 4. avatar
  Pit

  No mnie interesują nowe pojazdy latające 🙂 i tylko z tego powodu zamierza kupić ten dodatek 🙂

 5. avatar
  Cubituss

  Są jakieś nowe? 😉 Ot heli takie i śmakie, AC-130 nie pilotujesz tylko rail shooter. Nic specjalnego tbh.

 6. avatar
  Simplex

  Nie ma zadnych nowych latających, poza AC-130, którym nie można sterować

  Nowe pojazdy to niszczyciel czołgów i samobieżna wyrzutnia rakiet.

 7. avatar
  Simplex

  “Zwiekszyli player cap?”
  Na PS3 te nowe mapy ledwie sie renderują, popup i doczytywanie tekstur są potworne, a i tak FPS potrafi spać w okolice 20.

  Na xboksie grafika równie szkaradna, ale przynajmniej spadków płynności nie odnotowałem takich jak na ps3.

 8. avatar
  Cubituss

  Jest dość paskudnie, zwłaszcza jak się postawi obok nowych mapek Caspiana, 3x bardziej zróżnicowanego. Tarcza Pancerna (nazwa mapy) jest po prostu paroma punktami i płaskim polem pomiędzy nimi, co ma swój urok, ale jednak ekscelencja techniczna jest dość daleko 🙂

 9. avatar
  Waaagh

  A wie ktoś jak to wygląda na PC ? Bo ja akurat BF3 zagrywam na PC i ten dodatek mnie ciekawi (dużo bardziej niż CC, ale mniej niż B2K).

 10. avatar
  Pit

  Jezeli nie ma nic nowego latajacego to ja chyba sobie daruje 🙁 , myslalem ze cos dorzuca a tu lipa:/

 11. avatar
  Simplex

  “A wie ktoś jak to wygląda na PC ? Bo ja akurat BF3 zagrywam na PC i ten dodatek mnie ciekawi (dużo bardziej niż CC, ale mniej niż B2K).”

  Na pc urywają dupę (serio): http://www.gamersyde.com/news_bf3_armored_kill_in_pc_videos-13335_en.html

 12. avatar
  Piasecznik

  Dżizas! W BF1942 to nie operation cośtamcośtam tylko Aberdeen.

 13. avatar
  Zooltar

  Daj mu spokoj. On do teraz sie chwali ze byl u nasz w klanie. Jak go bedziesz poprawial to sie zamknie w sobie 😀

 14. avatar
  Pancho

  Nigdy nie byłem wybitnym czołgistą, ale pamiętam jak Blade uczył mnie arkanów wojsk pancernych na Aberdeen. “Dupa zawsze przy ścianie!”, “Cały czas się rozglądaj na naprawiarce!”, “Uważaj na Kangura z bazooką i jemu podobnych” 🙂

 15. avatar
  Cubituss

  “U WASZ W KLANIE”, serce mnie zabolało, ale zniosę tę potwarz 😉

  Kangur z bazooką, ach wspomnienia! 😀

 16. avatar
  bAd

  Micha sie cieszy widząc Piaska na straży Świetości 😀

Leave a Reply