Anomaly na iPhone’a

Anomaly na iPhone’a

Aug 29
Anomaly na iPhone’a

Tak się wszyscy podniecali polskim Anomaly: Warzone Earth na Steamie, że nikt (a przynajmniej z miejsc, które czytam) nie zauważył gry na iPhone’a, którą od niechcenia kupiłem i która po początkowym zdziwieniu, jakie to jest proste, daje mi ustawicznie w kość, gdy tylko mam ochotę na coś trudniejszego niż Fruit Ninja.

Powiedzmy sobie jednak na początek jedną rzecz: ta gra jest piękna. Na iPhone’ie nie ma zbyt wielu ładniejszych od niej gier, a wybuchów na pewno nie ma ładniejszych nigdzie. Pełne trójwymiarowe środowisko, soczyste kolory, bajka po prostu – co więcej bajka zaskakująca, bo zanim zobaczymy grę w pełni grafy, oglądamy mapkę i planujemy trasę konwoju.

Gra jest bowiem odwróconym tower defense’em. Wyznaczamy marszrutę pomiędzy wieżyczkami, ustalamy jego skład, a potem mamy tylko kilka możliwości wpływania na konwój. Jedzie sobie stałym tempem, więc to do nas należy stawianie wabików, dymienie dymem i naprawianie całego towarzystwa (i pewnie coś jeszcze, ale nie mogę przejść misji numer sześć) – idealny koncept na szybkie posiedzenie z telefonem na przystanku czy gdziekolwiek.

Pomysł genialny w swojej prostocie kryje dość niepopularną dzisiaj konieczność myślenia – wyznaczonej trasy nie da się bowiem zmieniać, więc raz już się cofałem do ekranu planowania i skracałem przejazd, bo mi eskortowany samolot uciekał.

Jeśli macie wolne bodajże dwa eurasy, to warto naszych polskich braci wesprzeć – poza tym to jest po prostu bardzo dobra gra, jedna z lepszych na iPhone’a, idealnie pasująca do niego charakterem. No i można przyszpanować “zobacz jaką grafę ten fon wyświetla zomg”.

10 comments

 1. avatar
  Simplex

  Na pewno nie da sie zmienic tej trasy? W wersji PC sie chyba dalo?

 2. avatar
  henio

  Ale to jest pelna wersja, taka jak na PC? Jesli tak to niezle z pecetowcow zdzieraja, bez promocji to to chyba 10 euro kosztuje (ale ja wlasnie w jakiejs promocji kupilem).

 3. avatar
  Simplex

  W dodatku na steamie tradycyjnie 1$=1?, dlatego nie kupilem. Na bodajże gamersgate w funtach troche lepiej, ale za to jest Securom czy inny syf, wiec też podziekowalem.

  A pecetowcy są przywyczajeni do wyższych cen, a ajfonowcy do niższych 😉

 4. avatar
  rmz

  Kupiłem za kilka euro w promocji na Steamie. Generalnie warto było.

 5. avatar
  Bambusek

  W wersji PC dało się trasę zmieniać, nawet w tutorialu była sytuacja, która tego wymagała, żeby pokazać, że opcja jest.

 6. avatar
  Cubituss

  Hmmm… a może się da zmienić trasę? LOL 😀 Sprawdzę przy okazji.

  BTW na pececie jest się jakimś ludkiem biegającym przy tym konwoju czy po prostu kursorem?

 7. avatar
  rmz

  Łazi się ludkiem – commanderem. Na PC trasę można zmieniać, bez tego nie da się przejść niektórych kawałków. Podejrzewam, że na ajsprzęcie też się powinno dać.

 8. avatar
  Cubituss

  Na ajsprzęcie nie ma ludka, a trasę wyznacza się przed misją. Nic mnie nie uczyli, żeby się dało ją zmieniać, ale podotykam ekranu i sprawdzę 🙂

 9. avatar
  regis

  Na PC w węzłach na skrzyżowaniach trzeba było klikać by zmienić trasę i wydaje mi się, że widziałem taką funkcjonalność na pokazie na iPada. Ogólnie mam grę ze Steam (nie mam iOSa) i bardzo sobie chwalę, kawałek dobrej roboty. Czekam na jakieś DLC.

 10. avatar
  Pawel

  Kubusiu, da się zmieniac trasę, wystarczy kliknąć na ikonkę mapy taktycznej z prawej strony (obok ikony dolara)
  🙂
  Ikona dolarka – to ikona skladu, ktory tez mozna zmieniac dowolnie w czasie gry.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Anomaly: Warzone Earth nominowana na GameSpocie! | Zagraceni.pl - Blog graczy 30+ - [...] Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałem. Prestiżowy serwis GameSpot, jeden z największych i najstarszych serwisów o grach w…

Leave a Reply