Watch Dogs – co ja właśnie zobaczyłem…? UPDATED

Watch Dogs – co ja właśnie zobaczyłem…? UPDATED

Jun 05

Watch Dogs. Powiem tak – nie wierzę w ten film, a przynajmniej nie w to, co się dzieje na skrzyżowaniu. Jeśli jednak Ubisoft jakimś cudem wymyślił, w jaki sposób wygenerować realistycznie wyglądającą, dynamiczną kraksę na skrzyżowaniu i jeszcze policzyć, gdzie można się chować, gdzie kto zginął i gdzie kogo można wysadzić, to będę w totalnym szoku.

Watch Dogs, jeśli spełni pokazane w tym zaiste szokującym trailerze obietnice, szykuje się na nowy, bardzo silny brand Ubisoftu.

Abstrahując od tego, że trochę tu Assassin’s Creeda, trochę Ghost Recona i trochę Splinter Cella, ale już we wczorajszym wpisie ustaliliśmy, jakie gry robi Ubisoft. 🙂

UPDATE: Dzięki uprzejmości jednego z moich czytelników zobaczyłem inną końcówkę prezentacji gameplayu Watch Dogs, która dostępna jest pod tym adresem. Wynika z niej jasno, że gra ma połączony singleplayer i multiplayer (zmiana postaci, “group objective” na ekranie) w jakiś niespotykany dotychczas sposób. I tych ostatnich kilka sekund zapaliło mnie jeszcze mocniej do Watch Dogs niż cały trailer z gameplayem!

15 comments

 1. avatar
  Hanek

  “Jeśli jednak Ubisoft jakimś cudem wymyślił (…), to będę w totalnym szoku.”

  No to koniec szoku:
  http://i.imgur.com/Z0UnZ.png

  Konsole potrzebują nowej generacji.

 2. avatar
  Cubituss

  Ale gdzieś napisałem o tym, czy to current czy next gen czy PC? Wszystko jedno. Niemożliwe jest (IMO) zrobienie takiej kraksy proceduralnie. I jeszcze żeby się z sensem te samochody ustawiły, w tym samochód docelowy.

 3. avatar
  Rahvean

  Impressive

 4. avatar
  Pancho

  Jak CD Projekt zapowiedział Cyberpunk to myślę sobie – “super, będzie fajny RPG. Jednak, żeby zaspokoić w pełni apetyt fajnie jakby pochylił się jeszcze nad tematem Rockstar i zrobił jakiegoś sandboxa”. Może nie Rockstar, może nie do końca czysty cyberpunk, ale jestem napalony 🙂

 5. avatar
  Cubituss

  OK, cofam co napisałem, 6:40 (koleś przełącza światła w tryb ciągłej zieleni), spawnują się wyraźnie samochody po lewej stronie ekranu. Czyli to ustawiona scenka. Ciekawe jak będzie wyglądała, gdy stanie w innym miejscu i zrobi to samo.

 6. avatar
  rmz

  Ustawiona czy nie, to tytuł ten zapowiada się naprawdę ciekawie. Muszę zresztą przyznać, że dość dużo gier z tego E3 mi sie podoba. Watch Dogs, 1313, Beyond, The Last of Us, Black Ops 2… and counting…

 7. avatar
  tolman

  Scenka rozegra się pewnie tak samo niezależnie do miejsca odpalenia hackingu. Jeżeli nie namieszamy ze światłami to pewnie samochody podjadą do klubokawiarni (czy gdzie tam dzieje się akcja) i całą strzelaninę rozegramy w środku. Mniej więcej poziom dowolności Deus Ex. Zamknięte drzwi? Hackowanie/szukanie klucza/przejście kanałami/drugie drzwi ale pilnowane przez strażnika=walka.
  Tak jak piszecie, gry wyglądają tak samo. Chłopaki mają zestaw klocków z których wybierają niektóre i losują skórkę (Splinter Cell – AC – Hitman – Ghost Recon – Prince of Persia – Tomb Raider – Watch Dogs).

 8. avatar
  kmj

  Mnie to jakos nie specjalnie ruszylo, a samo strzelanie po Max Payne 3 wydaje sie takie nijakie.

 9. avatar
  Cichy Marino z pod Laski

  Dużo ciekawsze zakończenie prezentacji Watch Dogs:

  http://www.youtube.com/watch?v=bmwyW-Q960M#t=9m00s

 10. avatar
  Cubituss

  Dzięki, to wywraca cały koncept do góry nogami. Dopisuję!

 11. avatar
  Pancho

  Faktycznie, też tego nie widziałem, jeszcze bardziej poglębia mechanikę. Zajebiście! To kiedy premiera? 🙂

 12. avatar
  Termez

  Przypomnę o zapomnianym “The Crossing” (od Arkane Studios i valve). Też miał być połączeniem single i multiplayera 😉

 13. avatar
  henio

  Tez mi sie podoba. Nie wiem tylko jak wiele z tego bedzie oskryptowane. Bo w takim przypadku – tak jak juz kiedys pisalem – bedzie na jeden raz. Oby to bylo tak jak w przypadku Deus Exa, gdzie chce sie wyprobowac innych zagrywek, innego rozwoju bohatera itp.

  -> tolman – Hitman oraz Tomb Raider to akurat nie są marki Ubisoftu, ale generalnie to masz racje.

 14. avatar
  bluesboy

  Komputera dla tej gry nie kupię. A na PS3 lub Xboksie nie będzie w połowie taka ładna… Poczekam na nowe konsole… tak ze 3 lata..

 15. avatar
  Laren X

  Watch Dogs to będzie HIT – potrzebujemy od dawna “nowego i lepszego”, godnego następcy GTA 😉

Leave a Reply