Tomb Raider, czyli zaczyna się gorączka E3

Tomb Raider, czyli zaczyna się gorączka E3

Jun 01

Lubię E3, bo lubię się ekscytować grami, które jeszcze nie wyszły. Mam w sobie jakąś dziecięcą potrzebę czekania na coś, co wydaje mi się fajne, a gry są najbliższą mi formą masowej rozrywki – toteż jaram się grami (no i dzięki temu piszę też tego bloga, nevermind, za dużo filozofii).

W ramach E3 pojawił się pierwszy trailer z nowego Tomb Raidera, zawierający elementy rozgrywki i o ile w wypadku Deus Exa od Eidos/Square Enix nie obawiałem się o jakość tytułu, tak tutaj zaczyna mi się coraz bardziej wydawać, że idziemy w stronę gigantycznej scenki QTE, w której trzymam strzałkę w górę, żeby uciekać i klikam szybko LPM, żeby nie dać się zgwałcić (jak by to nie brzmiało w moich ustach).

Mam nadzieję, że się mylę i że to, co widać w tym trailerze, to są tylko najciekawsze interaktywne scenki przerywnikowe, a nie clou rozgrywki. Z drugiej strony, jeśli ta ma przypominać Uncharted (a co tam przypominać – kopiować!), to wróżę grze wielki sukces. Archeologiczno-militarne przygody Drake’a to wszak tylko jednak platforma sprzętowa, a z Tomb Raiderem można ostro poszaleć.

5 comments

 1. avatar
  Void

  Wygląda jakby była zrobiona na konsolę.

 2. avatar
  damciban

  Może i wygląda jak jedno wielkie QTE, co nie zmienia faktu, że chcę zagrać w tą grę jeszcze bardziej. Może to być kawał świetnej przygody.

 3. avatar
  henio

  Mógłym ponarzekać, ale i tak to pewnie kupie. Gry z wieloma skryptami sa jednak tylko na jeden raz, po raz drugi czlowiekowi sie juz nie chce. Uncharteda zadnego po raz drugi nie przechodzilem.

 4. avatar
  bluesboy

  Cóż, im bliżej premiery tym więcej będzie porównań do Uncharted. Jak dla mnie na razie na rzecz Tomb Raider przemawia:
  – mroczny i gęsty klimat,
  – większy “realizm” – co objawia się mniejszą ilością przeciwników i trudniejszymi pojedynkami z nimi oraz większym naciskiem na skradanie, wspinanie itp niż na walkę. W 3 części Uncharted przesadzili ze strzelaniem…

 5. avatar
  Don Simon

  Po trailerze z konfy ms witki mi opadły.

  Z obietnic o survivalu, tajemniczej wyspie z Lost zostało strzelanie z szotguna, milion wrogów i durne qte.

  Lara fajna, ale po co kopiować uncharted, w którym było za dużo strzelania(c)?

Leave a Reply