Ta chwila żenady, gdy PR nie dogadał się z produkcją…

Ta chwila żenady, gdy PR nie dogadał się z produkcją…

Mar 11

Mass Effect 3 nie schodzi z ust i ekranów monitorów, przynajmniej jeszcze przez chwilę. Miało być genialne zwieńczenie sagi, a wyszło jak zwykle – natomiast przy okazji wyszła pewna przykra sprawa, o której więcej w filmiku, dotyczącym pakietu From Ashes. Preorderowcy dostali go za darmo, ja muszę zapłacić 800 MSP… ale raczej nie zapłacę.

Żeby nie było – nie mam nic przeciwko zarabianiu pieniędzy na rozmaite sposoby, również przez przedpremierowe DLC. Natomiast mam dużo przeciwko kłamaniu w żywe oczy.

9 comments

 1. avatar
  Reptil3

  To że From Ashes było integralną częścią gry wiadomo od momentu kiedy wyciekł scenariusz kilka miesięcy temu.

 2. avatar
  henio

  Być może zrobili samą postać, ale nie wyrobili się z dorobieniem jej questow do czasu gdy build musial trafic do certyfikacji.

  Ale nie chce ich bronic, odkad zagralem w demo Dragon Age II gry od Bioware omijam szerokim lukiem. A odkad powstal Origin, a EA zaczelo wrzucac swoje gry tylko i wylacznie tam, nie gram też w inne ich tytuly.

  Z kolei jesli chodzi o DLC to wydawcy powinni przemyslec wypuszczanie kilku darmowych DLC (byc moze obok platnych) w ciagu kilku miesiecy po wydaniu gry. To powstrzymaloby czesc konsolowcow przed sprzedaza gry zaraz po przejsciu (pecetowcy nie maja tu wyboru) a poprawiloby tez reputacje. Zdaje mi sie ze Goodwill graczy jest w cenie i zarabia na nim np. Valve, a traci Bioware i to sa juz powazne pieniadze.

 3. avatar
  Mr_Baggins

  Akurat to DLC wyraźnie wygląda na element będący w grze od początku. Bez tego byłoby sporo luk w scenariuszu. DLC to kurewski wynalazek, o ile jestem w stanie zapłacić za coś w rodzaju Back to Karkand, to “From Ashes” jest szczytem wszystkiego – wycinanie części gotowego produktu i sprzedawanie go oddzielnie.

 4. avatar
  Pan Herbatka

  Niestety nie jest to pierwszy raz kiedy coś takiego się dzieje – ot najnowszy Street Figter x Tekken – wszystkie dlc są już na płytce z grą, tylko żeby je włączyć trzeba zapłacić.
  Link do artykułu: http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2012/10/dlc-do-street-fighter-x-tekken-od-zawsze-byly-w-grze

 5. avatar
  Cubituss

  Najlepszy komentarz:

  http://i.imgur.com/K6j1N.jpg

 6. avatar
  Bambusek

  @Mr_Baggins – to w tym scenariuszu może być jeszcze więcej luk? Przecież cała logika zakończenia, łącznie z ostatnią rozmową, leży i kwiczy.

 7. avatar
  Mr_Baggins

  @Bambusek – wiesz co, jak gram to nie rozkładam gry na czynniki pierwsze. Oglądając Gwiezdne Wojny i słysząc strzały laserów i silniki TIE też nie pomyślałem “O kurwa, przecież w próżni to nie słychać”.

 8. avatar
  Ake

  @Mr_Baggins
  Chodzi o to, by stworzyć świat i trzymać się jego reguł. ME2 schrzanił sromotnie w tym aspekcie – zmienili to jak działa efekt masy, genofagium no i nie wspominając, że plan Zbieraczy był idiotyczny.

 9. avatar
  Basmacz

Leave a Reply