Diablo III i łowczyni demonów

Diablo III i łowczyni demonów

Apr 03

Wszedłem niestety w stan nieopanowanego podniecenia Diablo III, który będzie mi najprawdopodobniej towarzyszył aż do premiery (a może i dłużej). W ramach przygotowywania setupu do grania w DIII dokonałem wobec tego heroicznego czynu i podłączyłem laptopa do monitora 1680×1050 za pomocą kabla HDMI-DVI (tak, monitor nie ma wejścia HDMI). I okazało się, że a) obraz jest jak żyleta b) nic mi nie zwalnia. Po roku ślęczenia przy lapku mam zatem pół-gamingowy setup. Pół-gamingowy, ponieważ będę go używał wyłącznie do DIII.

Co to ma wspólnego z niniejszym filmem? Otóż po podłączeniu lapa do monitora postanowiłem włączyć “na chwilę” betę Diablo III i sprawdzić, jak się gra. W efekcie wbiłem sobie 10 poziom łowczynią demonów właśnie, która jest niestety śmiertelnie nudną postacią, przynajmniej na początku. Z filmu wynika, że będzie sporo kombinowania, ale dla mnie w wypadku tej postaci kombinowanie to synonim bycia słabiakiem, więc dziękuję, wpierw spuszczę bęcki panu diabłowi w teksturze barbarzyńcy. W międzyczasie posłuchajcie sobie o pani łowczyni, która potrafi strzelać z kuszy niczym z karabinu maszynowego.

17 comments

 1. avatar
  gro

  Osobiście czekam na Diablo 3 i mam nadzieję, że się nie zawiodę 🙂

 2. avatar
  Kenet

  Tak przy okazji, to jak kupię grę w PL, to będę mógł zagrać w wersję angielskojęzyczną?

 3. avatar
  henio

  Na peceta jest sporo niezlych gier, D3 wychodzi za poltora miesiaca, w miedzyczasie mozesz poszalec np. w Wargame albo w Crusader Kings II.

 4. avatar
  Cubituss

  Kenet –> nie ma oficjalnego info, ale w SCII mogłeś dokładnie tak zrobić – kupić PL, a potem na BNecie przestawić sobie język na inny. Ba, mogłeś tego SCII zainstalować na trzech różnych kompach w trzech różnych językach 🙂 Z DIII na 99.9% będzie identycznie.

 5. avatar
  Bambusek

  SC II zdaje się nawet możesz instalowac na tym samym kompie, wystarczy inny język i będzie się miało na raz dwie działajace wersje.

  D III preorderowane, zostaje czekać do 15 maja. Pewnie zacznę od Łowczyni Demonów albo Mnicha.

  @Kenet
  Jeśli bedzie to samo jak z SC II (a pewnie będzie, bo Diabolo numer trzy ma też używać BN 2.0) to tak, jak najbardziej.

 6. avatar
  Martel

  HDMI-DVI. HDMI to jest po prostu DVI plus kanał dzwięku. Przejściówka nie musi więc nic tłumaczyć, a przesył jest bezstratny, cyfrowy. Czyli wszystko sprowadza się to do tego, że nie podłączyłeś dzwięku.

 7. avatar
  Cubituss

  Wiem Mart, dzięki. Wcześniej kupiłem kabel HDMI-VGA i było naprawdę fatalnie, dlatego na rok zapomniałem, że mój monitor ma również wejście cyfrowe. Ale Diablo III mi przypomniało, że nie mogę siedzieć w pozycji skulonego psa, tylko w pozycji mniej skulonego psa 😀

  A jakby D3 było na konsole, to w ogóle bym tego peceta nie dotykał.

 8. avatar
  PanAR

  Czy Twój ostatni post oznacza, że D3 nie będzie w ogóle na X360??? Żyłem dotychczas w przeświadczeniu, że jednak wyjdzie na X-a…

 9. avatar
  Bambusek

  Blizzard oficjalnie wciąż nie potwierdził wersji konsolowej. Ba, oni tam nadal szukają ludzi do projektu. Jesli D3 na konsole wyjdzie to bardzo nieprędko, 15 maja premiera wersji pecetowej i na Maci, tylko to jest pewne teraz jeśli chodzi o grę. Można czekać z nadzieją, że już zaraz powiedzą, że premiera na konsole za pół roku (co jest bardzo mało prawdopodobne) albo po prostu pogodzić się z pecetem i grać.

 10. avatar
  xavier

  Gwoli wyjaśnienia 😉 HDMI to nie jest tak wprost DVI + dźwięk. HDMI nie dało rady np na moim nowym monitorze przy rodzielczości 2560×1600, dla HDMI rozdielczość kończy się na 1920×1080, widać taki ma limit przesyłu danych. DVI natomiast bez problemu radzi sobie z taką rodzielczością (radzi sobie również displayport, na którym w końcu stanęło).

  Jednakowoż, HDMI i DVI to jest przesył cyfrowy więc translacja jest w miarę prosta. Inna bajka z HDMI na VGA bo tutaj tłumaczysz na sygnał analogowy i strata jakości niestety nieunikniona, co tłumaczy Twoje Cubi doświadczenia.

 11. avatar
  henio

  -> Cubituss – Nie chce absolutnie prowokowac, bo niczemu to nie sluzy, ale te slowa same cisna sie na ustaw swietle tego komentarza – gdyby nie te kilka dobrych gier na wylacznosc to nigdy w zyciu bym konsoli nie kupil.

 12. avatar
  Cubituss

  Hmm? Na pececie nie gram w nic, na konsolach we wszystko, jak czasem wyjdzie jakiś exclusive na PC (WoW, a teraz Diablo III) to gram sobie na PC. Póki istniały pisma, do których mogłem pisać o grach pecetowych, to w nie grałem (w gry, nie w pisma), teraz już w ogóle nie mam motywacji pecetowej. Poza tym, że DIII będę orał jak głupi 😀

 13. avatar
  Pompon

  @xavier: HDMI 1.4 potrafi sporo więcej niż 2560×1600. Wąskie pasmo to miałą wersja 1.2. HDMI i DVI to ta sama specyfikacja sygnału.

 14. avatar
  Tomek

  Ja również wpadłem w stan nieopanowanego podniecenia Diablo III 😀 Nie ma się co dziwić, takimi filmikami Blizzard skutecznie podsyca napięcie 🙂

 15. avatar
  Saqur

  Ja mam zaklepane dostarczenie 🙂

 16. avatar
  kultywator

  @Cubituss: “Póki istniały pisma, do których mogłem pisać o grach pecetowych, to w nie grałem (…)”

  Jak to rozumieć? W tym momencie bardzo mnie interesuje Twoja opinia na temat CDA, a zwłaszcza Smugglera.

  BTW – SS czy TS?

 17. avatar
  Cubituss

  kultywator –> byłem przez dłuższą chwilę redaktorem naczelnym segmentu pism o grach komputerowych w Axel Springer, czyli PLAY-a i KŚ GRY, potem do nich pisałem – a teraz PLAY się zawinął (miesiąc temu niecały). Poprawiam się jednak – KŚG zostało i sobie do niego popiszę.

  O CDA się nie wypowiadam, to znaczy raczej nie będę tam pisał nigdy, a na dodatek nie czytam od dawna już. Ze Smugglerem rozmawiamy normalnie na rozmaitych forach i przy rozmaitych okazjach.

Leave a Reply