BF3 – czy to realne?

BF3 – czy to realne?

Jun 18
BF3 – czy to realne?

Ta oto fotka od paru dni kursuje po internecie. Opinie są różnorakie, przeważa taka, że jest to render a nie screenshot z gry, ale ja nie byłbym taki pewien. Jeśli faktycznie ta gra dostarczy taką technologiczną miazgę, jak to DICE zapowiada, to możliwe, że autorom udało się też wymyślić jakiś nowatorski sposób pokazywania twarzy, który niemalże nie odbiega już od rzeczywistych fotek.

Jeśli to prawdziwy screenshot – chciałbym jak najszybciej zobaczyć, jak to wygląda w ruchu. Najlepiej jutro rano.

16 comments

 1. avatar
  kmj

  Na moje render. Nawet ten szalik wyprzedza technologicznie dzisiejsze gry o kilka długości, o facjacie nie wspomnę.

 2. avatar
  Cubituss

  To arafatka, profanie.

  Szalik!

 3. avatar
  zarith

  wygląda na render, ale któż to wie? skoro nawet na takim starociu jak xbox mozna zrobic mimikę klasy la noire, to co potrafią nowoczesne komputery?

 4. avatar
  Specu

  Twarz wygląda jak doklejone zdjęcie do modelu. Pierwsza myśl – Max Payne. Tam też tekstury to doklejone zdjęcia, tak mi się zdaje patrząc na nie.

 5. avatar
  BShKF

  To zapewne prawdziwy, choć “pozowany” screenshot. Niestety ze screenshotami przeznaczonymi do publikacji robi się tak samo jak ze zdjęciami do magazynów = kilka godzin kreatywnej pracy grafika, aby efekt był jak najlepszy i nadal można było powiedzieć, ze to “tylko” screen z gry.
  BF 3 i tak będzie miał oszalamiajaca grafikę na pc, ale nie rozumiem tych podniet na niemal pól roku przed premiera. Ile to już razy twórcy gier obiecywali nam niestworzone rzeczy, a w finalnym produkcie wychodziło przeciętnie. Trochę dystansu do marketingowego belkotu, Panowie 😉

 6. avatar
  Pancho

  Eeee tam, ładniejszy czy brzydszy pysk, kogo to obchodzi. Dla żołnierza na wojnie nie ma ludzi i śmierci, są tylko cele i likwidacja. Nie zdążę zaobserwować czy przeciwnika kości policzkowe są lepiej czy gorzej odzwierciedlone, bo któryś z nas – albo on albo ja – będzie już martwy 🙂

  Mnie Battlefield 3 przekonał do siebie walącym się budynkiem, żołnierzami czołgającymi się po dachu, walką w metrze czy szarżą czołgów. Kwestia czy powyższy screenshot to fake czy nie nic w tej kwestii nie zmieni.

 7. avatar
  exxon valdez

  a tak btw, bf3 na konsoli jak nie widzieliście jeszcze:
  http://www.youtube.com/watch?v=JLCFQyqEoHA&feature=player_embedded

 8. avatar
  henio

  To bedzie pod wzgledem graficznym przelomowa gra. Watpie, zebym na moim i7 260k 3,4 Ghz, GTX 570 mogl obejrzec plynna grafike w takiej jakosci, ale za rok-dwa raczej tak. To wlasnie do Bf3 bedzie sie porownywalo inne gry i to bedzie standard do ktorego beda dazyc inne studia (albo przewyzszyc). Dlatego jest to dla nas bardzo dobra wiadomosc.

 9. avatar
  angh

  Grafika jest fajna rzecza, ale nie ona stanowi o sile gry. Ja tam nie lubie wpadac w jakies hype, i chociaz bf na pewno kupie, kupie ja na konsole, cieszac sie gra, a nie fotorealistyczna grafika. Mam nadzieje, ze inne elementy nie zawioda, ale o tym przekonamy sie w trakcie.

 10. avatar
  Piasecznik

  Technologicznie – CDP Red pokazał że jest to możliwe.
  Realnie? DICE już nie raz pokazywało screenshoty z gry, i widać było że to faktycznie screenshoty, ale finalnie gra wyglądała dużo gorzej. Wszyscy zapewne pamiętacie ujęcia z BF Vietnam z kolesiami z paczką fajek i kartami do gry za paskiem w hełmie. W rzeczywistości niestety model obcięto z takich szczegółów.

 11. avatar
  bzofik

  Przecież to kiernel Janusz z Bistro. Tylko zęby sobie wybielił w komputrze.

 12. avatar
  Simplex

  Moze jestem pesymistą, ale według mnie to screenshot z 2020 roku 😉

 13. avatar
  Snakor

  Jak dla mnie to render, ale kij wie co ludzie z DICE tam mają. Okaże się, że puścili screena do sieci z zamiarem “niech się nakręcą, że to render a my im pokażemy gameplay zaraz…” :}

 14. avatar
  henio

  BF3 na konsoli to nie tylko gorsza grafika, ale i sterowanie padem, 30 fps i mniejsze mapy.

 15. avatar
  Simplex

  Jeszcze zapomniałeś o mniejszej ilości graczy 😛

  Jak dla mnie granie padem to akurat zaleta, można się na kanapie rozwalić 🙂 Gdyby rok temu ktoś mi powiedzial, ze bede gral w FPSy na padzie NA PC (zomg) to bym sie popukał w czoło, a tu prosze.

 16. avatar
  gracz

  Simplex lol żeś dowalił, za 9 lat jak będzie taka grafika to dramat, bo jak dla mnie ten screenshot jakiegoś niewiarygodnego szału nie robi

Leave a Reply